WordPress Son Yazılar Anasayfa’da

Bildiğiniz üzere blog yazılarımı yazmak, düzenlemek, yayınlamak için hazır içerik yönetim sistemlerinden olan wordpress’i kullanıyorum. Ancak kendime,daha şık olduğunu düşündüğüm, daha sade bir anasayfa yapma arzumdan ötürü wordpress’in anasayfasını kullanmıyorum. Anasayfa’da son yazıları yayınlayabilmek için bir php kodu ile yazıları çekiyorum. Şimdi benim gibi başka bir statik sayfaya son yazılarını çekmek isteyen arkadaşlar olabilir diye, kendi sitem için hazırladığım kodu yayınlayacağım. Umarım işinize yarar.
Kaç tane yazıyı çekmek istiyorsanız “numberposts=3” içindeki 3 ü istediğiniz bir sayı ile değiştirin. Bu kodu posts.php olarak kaydettikten sonra wordpress’in ana dizinine atın. Daha sonra Bu yazıları çekmek istediğiniz yere küçük bir include komu ekleyin. Örnek:

<? include("blog_adresi/index_posts.php"); ?>

blog_adresi yazan yeri düzenlemeyi unutmayın 🙂 Kolay gelsin..

“WordPress Son Yazılar Anasayfa’da” için 11 cevap

  1. Yazıları çekme işlemini yaptığım sayfanın üstüne karakter kodlamasını belirtmişim. Belirtirken şunu kullanmışım: meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=utf-8″

 1. omerbey benim şimdi kurmuş olduğum x isimli bir html sitesi var hazır html şablonunun dosyaları ftp ye sallayarak html tarzı bir kıytırık site. Şimdi bu sitenin /blog uzantısına WordPress kurdum vs.. vs. vs.. herşey normal çalışıyor her hangi bir sıkıntıları yok ellerinden öperler. /blog daki son yazıları html tabanlı olan sitede göstermek istiyorum. Yani wordpressteki yazıları HTML tabanlı siteye nasıl çekebilirim saygılar kolay gelsin.

  1. Yazı tam olarakta bunu anlatıyor. O html sayfayı uzantısı .php olarak kaydedip, yukarıda verdiğim kodu kullanman yeterli olacaktır.

 2. Merhaba, Öncelikle teşekkürler paylaşımınız için.

  Ben siteadı.com adresimi /blog ve /forum olarak düzenledim.

  /blog da wordpress kurulu ve dediğiniz gibi /blog anadizinine post.php yi vermiş olduğunuz kodları yazarak dosyasını oluşturup attım. Normal anadizinde ki index.html yi de içini boşaltarak (yönlendirme linki vardı) şeklinde yazıp index.php olarak kaydettim ve anadizinime attım.

  Ama sonuç, Boş Sayfa çıkıyor. Yanlışım nerede acaba?

Bir Cevap Yazın