Ne yapmalı dostlar?

Şimdik düşünüyorum ama karar veremiyorum… 🙂

Bakalım siz ne diyeceksiniz, ne düşünüdüğünüzü yorum olarak sebepleriyle yazarsanız mutlu olurum. Şimdi 3 farklı seçeneğimiz var; Bunlardan 1.cisi laptop’un bataryasını ve ekran kartını değiştirmek, 2.si netbook almak, 3.sü PSP3004 almak.

1.seçenekte sahibinden.com’dan Ati Hd4650 1GB ram(300lira) ve Laptop’a yeni batarya(100lira).

2.seçenek 500 lira civarında şarjı 5-6 saat dayanan bir netbook almak, Samsung NC10 ayarında birşey olabilir. Netbook alırsam Linux(archlinux+kde) kuracağım tabi ki. 🙂

3.seçenek PSP3004 almak(fiyatı 350 lira civarı).

Şimdi bu seçeneklerin hepsindeki asıl amaç yolda film-dizi izleyebilmek.. Bunların dışında 1. ve 3. seçeneklerde oyun oynama imkanı var, normalde yapmadığım birşey olduğu için iyi olacak sanki. 1. ve 2. seçeneklerde yolda internette olma imkanıda var, biliyorsunuz Vodafone 3G kullanıyorum.

Eee sizce ne yapmalı? 🙂

“Ne yapmalı dostlar?” için 12 cevap

 1. 1 ile 2 arasında kaldım. 3 çok gereksiz. Oyun oynamak ve yolda nette olmak seçeneklerini bir arada sunan 1. seçenek daha ağır basıyor. Batarya ömrü, hafifliği ve çok daha kolay taşınılırlığı ile 2 de kötü bir seçim olmaz amma lakin ki öyle değildir. 1. seçenek bidir. Herkesin hakkına kimse karışamaz. Ben şu şekil seçerim, sen şu şekil seçersin, şu şekil seçer. Söyliyceklerim bu kadar.

 2. acer loptop da kullandım(cok sükür uzun sürmedi)
  asus eeepc 1000h kullanıcısıyım
  psp slimim de var…

  -kesin söyleyebiliceğim Acer dan kurtulman yana olur! Çok ağır ve eski teknoloji olduğu içindir buda… ne kadar yenilersen yenile yeline bi özelliği elbet sıkıcak seni.

  -netbook diyosan kesinlikle Eeepc&eeebuntu. inanılmaz bir performans alıyorum! yüklerken acaba mı dedim ancak sonra gözlerime inanamadım! atom işlemcinin potansiyeli eeebuntu ile inanılmaz senkronize!

  -psp de oynayabiliceğin oyunlar star craft tadında olmıyacağını biliyosun. oyun oynama niyetin varsa almanı tavsiye ederim.psp yi kırdırma operasyonundan sonra indir,yükle oyna şeklinde ilerliyor süreç. zaten sıkıldıkca indiriyor ve yeni oyunlar oynuyorsun. Ancakkk, bazı oyunların psp versiyonları olmuyor veya olsada iyi olmuyor! Özellikle pc ci ve online tayfa psp de oyun oynamayı sevmiyor. Ancak psp çok farklı! ne nintendo ds nede başkası! bence yeri değişilmez.

  toplarsak; Eğer benim gibi yollarda takılıyorsan bence netbook al.hafif, yeterli ve yeni teknoloji. Eeebuntu 3 de yolda zaten.. sonrada oyun dersen psp alırsın…

 3. laptop’umun ağır olduğu konusunda haklısın. 🙂 ama eski teknoloji oldugunu düşünmüyorum.. 🙂

  netbook ile laptop’a ekleme-çıkarma yapma arasında çok kaldım…

  creative x-fi 5.1 alacağım galiba, sbs a-500den iyi bir performans elde edebilmek için.. Birde batarya ile menteşeleri düzelttim mi, ekran kartı yaza kalır…

  Ekran kartı mı yoksa netbook mu sorusunun cevabını yaza kadar arayacağım sanırım. 🙂

 4. Samsung NC10’umda tam söylediğiniz gibi bir sistem kurulu, ArchLinux + KDE. Bir donanım sorunu yaşamasam da istediğim performansı alamadım, Ubuntu’nun performansı daha iyi(UNR değil, standart Ubuntu). Bu yüzden sahip olduğunuz bilgisayarı güncellemeyi tercih ederdim ben olsam. 😀

 5. Yorum yapan arkadaşlara değerli yorumları için çok teşekkür ederim, şu durumda laptop yükseltilecek gibi duruyor… 🙂

  Yaza kadar fikrim değişmez ise… 🙂

 6. Farklı bir bakış açısı olacak ama, bence yolda geçirdiğin vakti kitap okuyarak değerlendirebilirsin 🙂

  Hayatımızın her anında pc vb teknolojik ürünlerin olması gerekmiyor değil mi 🙂

 7. Bencede 1. seçenek.netbookla çok yavaşmış diye duydum.Birde yer tasarrufu açısından cd-romları yok 😀 önemli bir eksiklik bu bence.

 8. Tam tersi olacak ama bunların yerine t4200 işlemcili 800 tl ye 15.6 inç laptop alsan iyi olur.İllaki netbook alacaksan ya acer ferari yada acer ın 11 inç boyutunda olan modellerini öneririm küçük ekranlar bir süre sonra gözleri epey zorluyor.

Bir Cevap Yazın